Шукати в цьому блозі

неділя, 30 січня 2011 р.

В Одесі першими жертвами скорочення бюджетників стають інваліди

В Одесі десятки людей з обмеженими можливостями потрапили під скорочення у зв`язку з оголошеною реорганізацією бюджетних підприємств.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила на зустрічі з журналістами голова Одеського міського товариства інвалідів Алла ЛЕОНОВА.

«Інваліди стали першими жертвами скорочень, що проводяться комунальними структурами міської влади, - зазначила А.ЛЕОНОВА, - ніколи раніше не надходило стільки тривожних дзвінків від членів нашого товариства зі скаргами на протиправне звільнення внаслідок скорочення штатів».

За словами голови добродійного Фонду «Молодий інвалід» Валерія ГАБЕСТРО, «в особливо важкій ситуації внаслідок звільнень, що почастішали, опинилися молоді інваліди, які живуть, як правило, з матерями, зокрема пенсійного віку, з доходами близько 600-700 гривень».

В.ГАБЕСТРО переконаний, що нині чинне законодавство у ставленні до інвалідів підлягає перегляду задля того, щоб справедливо були враховані інтереси осіб з обмеженими можливостями, які зараз вимушені звертатися за допомогою до владних і прокурорських органів.

Втім, прокуратура Одеської області вже відреагувала на різке збільшення потоку скарг інвалідів: співробітникам наглядового відомства вже «доручено здійснити перевірки на предмет того, чи виконуються вимоги законодавства України, спрямованого на соціальний захист людей з обмеженими фізичними можливостями».

Зокрема, прокурорськими співробітниками Великомихайловського району вже перевіряється дотримання керівництвом райдержадміністрації, райлікарні, Центру зайнятості, Новосавицького психоневрологічного будинку-інтернату та інших бюджетних установ і підприємств вимог законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про державну соціальну допомогу інвалідів в Україні», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам».

У лютому-березні такі перевірки будуть здійснені в більшості районів Одеської області.

Уніан

четвер, 27 січня 2011 р.

З нового року для інвалідів побільшало місць на парковках



З нового року для інвалідів побільшало місць на парковках. Це передбачають ухвалені урядом правила паркування транспортних засобів. Люди з обмеженими можливостями мають право зайняти кожне десяте місце. Утім не завжди мають таку можливість. Чому - з'ясовувала Ірина Драбок.

Уже десять років Володимир Бількевич прикутий до інвалідного візка після невдалої операції на спинному мозку. Але, попри це, від улюбленої машини не відмовився. Самотужки переобладнав авто на ручне управління. За кермо чоловік сідає без сторонньої допомоги. Склавши візок, вирушає за продуктами. І хоча з нового року на одному паркувальному майданчику десять відсотків місць закон передбачає надавати інвалідам, біля супермаркету немає жодного.

Володимир Бількевич, член спілки інвалідів України:

- Здесь проехали, здесь места для инвалида нет, а на другое место я стану - меня с двух сторон машины зажмут, я не смогу просто выйти или зайти. Стандартное место должно быть три с половиной метра шириной, чтоб открыть дверь и выйти на коляску, их сейчас в Киеве нет.

Утім на стоянках у центрі столиці безплатні місця для інвалідів є. І хоча вони не відповідають нормам, порожніми майже ніколи не бувають. Їх займають охочі зекономити сім гривень за годину стоянки. Таким автомобілістам паркувальники оголосили війну, щоправда, інформаційну.

Ірина Драбок, журналіст:

- На авто порушників наклеюють такі листівки з проханням переставити машину на місце для загального користування. Однак водії не завжди спокійно реагують на такі наліпки.

Ігор Липський неодноразово був жертвою розлючених водіїв, які віддирали листівки з авто. У свій бік чув лайку та погрози. Аби зайвий раз не випробовувати долю, паркувальник блокує місця для інвалідів фішками.

Ігор Липський, паркувальник:

- До кулаков не доходило, потому что мы не допускали до такого ситуацию, нужно максимально уравновешивать. А были такие ситуации, что человек действительно занимал место инвалида, ему подходили, объясняли вплоть до того, что подъезжает человек с инвалидным значком, хочет припарковатся, а его место занято - подходишь к человеку, начинаешь обьяснять, а ему все равно.

Претендують на безплатне місце й псевдо інваліди. Переважно на Лексусах та Мерседесах. Про таких Олексій Порох жартує.

Олексій Порох, інструктор з активної реабілітації:

- Вон инвалид поехал, наверно, на пенсию такой купил - попробуй, догони его, он сейчас выйдет с машины, догони - значек вроде есть на машине, но по сути или купленная инвалидность или еще что-то.

Відповідно до змін у законі про захист інвалідів безкоштовно паркуватися можуть лише люди з вадами опорно-рухової системи. Однак за порушення закону штрафів не передбачено.

Олена Поліщук, директор КП Київтранспарксервіс:

- Ми внесли зміни до закону про адмінвідповідальність, де 02.27 буде передбачений штраф, і тоді ми можемо говорити вже про те, що на місцях, передбачених для інвалідів, можуть ставати тільки ті люди, для яких обладнані ці місця.

Володимир Бількевич сподівається, штрафи таки затвердять і не менші, ніж триста євро - як за кордоном.

Автор: Ірина Драбок. Оператор: Олег Костенко.
Перший національний.